Венко Филипче и Зоран Заев кога ќе одат со моторите да го изгасат пожарот во Кочани? – прашува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

„Патем, кризниот штаб очигледно не функционира, да се крене на највисоко ниво на Влада оперативниот кризен штаб и да се даде насоки кон сите кои можат и располагаат со било каков капацитет, вклучително и сите граѓани кои се во можност, да помогнат…

Инаку Господ на помош на кочанчани“ – посочи тој.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.