Кога ќе мораш да го надсихорнизираш шефот, односно да кажеш што сакал да каже авторот, како што тоа го прави Забарчанец, тогаш е јасно дека било избрашно патос со него, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на „објаснувањето“ на Марјан Забрчанец, неодамнешен специјален советник за медиуми на Заев, сега дел од Генералниот секретаријат.

Забрчанец на „Фејсбук“ се обиде да го извади од калта неговиот шеф, кој убедливо загуби во синоќешниот тв-дуел.

Неизбришлив е впечатокот дека Заев е опседнат со Груевски, ама тоа не е случај кога ќе треба да го возат во тоа на М, кога седеше во барокната влада и фотелја, кога се кити со неговите проекти и проектите на ВМРО ДПМНЕ. И сето ова затоа што знаете дека професорот ве размонтира. И не знам дали гледате, ама Мицкоски ќе стане вашата нова ноќна мора, му порача Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.