Поранешниот советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ, кој беше еден од главните креатори на финансиските политики на СДСМ во времето на министерувањето на Драган Тевдовски, со ироничен став за Маршот на правдата. Во статус објавен на Фејсбук тој ги повика Заев и СДСМ кога ќе маршираат за правда, да поминат покрај хотелот „Мериот“, болницата „Систина“, но и да свратат кај Крсто Мукоски… веројатно на бацирака.

Кога ќе марширате утре за правда, не заборавајте да поминете покрај Мериот, да му се заблагодарите на Бате Саше за сесрдната помош. А потоа и до Систина, да го поздравите Газда Орце, новиот борец против корупцијата и неправдата. А потоа и до кај Крсто и другите амнестирани и спасени поради забранава “бомбите” да се користат како докази. До Будимпешта не мора да одите, како што тргнало, Николче наскоро сам ќе се врати, напиша  Јовановиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.