Низа нелогични, шокантни информации објавува емисијата “Код” на Телма во која се зборува за аферата Двојник или Пасоши за Мафија.

Според “Код” министерот Оливер Спасовски не ја кажувал вистината кога на прес конференција за акцијата Двојник изјави дека пасоши со лажен македонски идентитет биле издавани пред тој да стане министер.

Во емисијата се откриваат низа фрапантни информации за работата на МВР и за малите казни со кои се казнетиповеќемина кои признаа вина за издавање пасоши на познати меѓународни мафијаши.

Според Код истрагата за случајот Двојник во Обвинителството почнува две недели откако Спасовски станува министер.

https://www.facebook.com/TVTelma/videos/1555520277974217/

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.