Политичкиот аналитичар Сашо Клековски вели дека атмосферата после денешното гласање е многу поразлична во споредба со претходните локални избори во 2017 година, што, според него, укажува на можен политички пресврт.

Лицата на Оливер Спасовски и Љупчо Николовски не ми изгледаа добро за реузлтатите на СДСМ, дополнето со фејсбук најавата на Христијан Мицкоски за победа… Се разрешува некаква неизвесност – рече Клековски на Сител.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.