Професорката Катица Ќулакова на твитер напиша статус, коментирајки ја изјавата на премиерот во заминување Зоран Заев кој деновиве зборува дека македонскиот народ е мултиенички народ.

“Мултиетнички македонски народ„: Апсурдна и ступудна теза, неподнослива леснотија на т.н автентично толкување на поимот народ, политички башибозлук, антимакедонска стратегија, непоправлива штета! Има ли крај на ова зло?Запраша професорката Ќулавкова на твитер.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.