Република Македонија заминува во историјата. Онаква каква што ја знаеме, каква што ја гладеле нашите дедовци, татковци, онаква каква што ја продаде квислиншката влада предводена од Зоран Заев и 81 пратеник.
Разочараноста е голема, болката е гласна. Граѓани го искажуваат револтот на социјалните мрежи додека пред Собранието на Република Македонија ечи државната химна.
Набрзо сето тоа ќе го снема. Денес над Македонија сонцето зајде…
Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.