Повторно 80 часа затворени дома поради корона. Ваквата владина одлука предизвика револт кај јавноста. Професорката Биљана Ванковска на својот фејсбук профил напиша:

Кога сме кај народот, што да очекувате од народ кој си седеше дома кога овие исти абдали му продадоа име, јазик, устав, и кои продолжија со грабеж, корупција, непотизам, приватизирање…
И пак ќе си седиме мирно додека Заев си прави тури со моторџиите другарчиња, пола партија е заболена поради терање кампања…
И пак ние сме виновни! Да, да, малку ни е ова…
Ах, ќе заборавев! Среде овој хаос УКИМ е зафатен сам со себе, со избори по секоја цена, со самопонижување, ДНО!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.