Денеска лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе биде гостин во вестите на телевизија Алфа во 17.30 часот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.