Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите.

На седницата, како што е објавено на собраниската веб -страна, треба да биде извршен избор на двајца технички експерти за постојана поддршка на оваа собраниска Комисија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.