Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го победи овој пат, бидејќи ние го сакаме нашиот народ и нашата Македонија.
Ќе ја заштитиме Македонија од криминалците и ќе ве поразиме! – посочи вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски во дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.