Ликовите на Фијат Цаноски, Љубе Бошкоски, Љупчо Балкоски и останатите коалициони партнери на СДСМ додека Зоран Заев даваше изјава за победа на изборите во арпил кажува многу за тоа колку се надеваат на успех на претстојните избори, јавува Скопје1.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.