Пред да влезе во политика Александар Кирацовски одгледуваше полжави, но бизнисот му пропадна, открива Душан Илиевски, на јавноста познат како Душко Млекарот.

Млекарот објавува и дека пратеникот од Битола и разрешен генерален секретар на СДСМ сега влегол во нов бизнис и отвори фирма за ПВЦ дограма.

Кирацовски од рекетарството вложува во бизнис и во недвижен имот. Кирац пред да влезе во политика одгледуваше полжави со донирани средства од УСАИД и бизнисот со полжави му пропадна. А, кога го ставија потпретседател на СДСМ, почна да се богати и изврши притисок на ГП „Лапор“ за да му ја изградат без пари хациендата во Битола. А, кога стана генерален секретар на СДСМ ги рекетираше бизнисмените со кеш пари. Кирацовски почна да купува хотели, кафичи, автомобил, мотор и најново, отврои фирма за ПВЦ дограма, каде се гледа на сликата како склопува ПВЦ дограма, пушува Млекарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.