Пратеникот Александар Кирацовски доцна синоќа реагираше до „Република“ за објавениот текст, во кој е пренесен статусот на неговиот сограѓанин Душко Илиевски, познат како Душко Млекарот. Кирацовски повторно се заканува со тужба за текст во кој не е изнесен ни редакциски став, ни коментар.

Првата ваква медиумска хајка, Илиевски ја коментираше со тоа што го повика Кирацовски ако сака некого да тужи, да го тужи него.

Овојпат, само кратко му порачува: Ќе си лежиш за рекет!

Кирацовски, немаше сол во очи да си фрлиш, а сега се расфрлаш со пари по адвокати за тужби, пишува Илиевски дека пратеникот адвокатите ги менува како чорапи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.