Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски не чувствува никаква одговорност затоа што Антикорупциската комисија откри дека при вработување во државни институции на тројца негови блиски роднини било извршено влијание – сестрата, бабата и дедото.

На прашањето дали планира да понесе одговорност, тој ги негира овие наоди и вели дека информацијата е погрешна.

Немало никакво влијание, не знам кој дал таква информација, но погрешна е, кусо одговорил Кирацовски преку смс порака на Истражувачката репортерска лабораторија Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.