Душко Илиевски, познат по прекарот Душко млекарот јавно, на фејсбук го прашува Александар Кирацовски, пратеник на СДСМ и поранешен генерален секретар на партијата колку зел рекет на „Стентон градба“ во Битола.

Кирацовски изврши притисок врз советниците на Општина Битола за да го легализираат овој неправилно изграден објект кој е во сопственост на „Стентон градба“, пишува Душко Илиевски на фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.