Кинеските вакцини слетуваат во Скопје во недела со два авиона, а утре стасува пратка од околу 100.000 вакцини од Фајзер, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Кинеските вакцини во недела слетуваат во Скопје со два авиона во 14 и во 16 часот со по 250.000 дози. Веќе е направен план за складирање во поликлиникта Јане Сандански и во Институтот за судска медицина. Верувам дека во понеделник и во вторник ќе бидат пуштени во употреба – рече Филипче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.