Празничниот викенд заврши, ама секое допоплнително задржување за уште малку уживање порај езеро си го направи своето:огромни колони и застојот на враќање од Охрид накај Скопје.

Еден саат трае задржувањето во колони од каменоломите до семафорот кај Гостивар.

И вечерва, а и вчера, беа потребни повеќе од час да се помине делницата кај Здуње.

На патарината во моментот возилата чекаат во пет колони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.