Кичевчани во преполна сала денеска во пречекаа лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Традиционално, најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ на Василица организира средба со своите членови. Денеска кичевчани беа почестени со присуство на идниот премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, информираат од ОК ВМРО-ДПМНЕ Кичево.

Како што стои во соопштението, позитивната енергија, убеденоста дека на 12 април ќе се освојат минимум 61 пратеник, намерите за економски бум и одговорност на сите што се огрешиле пред законот, на неколку пати предизвикаа оваации кај присутните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.