Двајца келнери кои работат во кабинетите на дополнителниот заменик министер и директорот на БЈБ утрово се позиритивни на Covid19.
Имајќи предвид дека истите имаат близок контакт со функциониери на СДСМ во МВР, се поставува прашањето дали дополнителниот заменик министер и директорот на БЈБ ќе одат во изолација и дали преземале мерки за изолација од останатите вработени?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.