Кажано од двајцата водечки криминалци од коалицијата, знаете дека иднината на македонската и албанската политика е осудена на дополнително тонење, криминал и партизација, пишува на фејсбук политичкиот аналитичар Ивор Мицковски.

Тој на оваа објава споделува текст од вчерашната посета на грузиската претседателка Саломе Зурабичвили во кој се вели дека Артан Груби, првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците се понудил да ја советува Грузија за правосудство. Во вториот линк е извадок од интервју на Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, кој вели дека ќе се проверува имотот на сегашни, но и поранешни функционери.

Кажано од двајцата водечки криминалци од коалицијата, знаете дека иднината на македонската и албанската политика е осудена на дополнително тонење, криминал и партизација.

Posted by Ivor Mickovski on Tuesday, 11 May 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.