Мебел, луксузна облека, дури и опремата за 1ТВ – ова се само дел од работите за кои Бојан Јовановски-Боки 13 има долгови вредни илјадници евра, јавува „А1он“, повикувајќи се на извори блиски до телевизијата.

Она што со сигурност било платено е неговата гардероба која наводно чини околу 100.000 евра и која дел ја имал уште пред да биде отворен случајот „Рекет“ и пред да му ги бара парите на бизнисменот Орце Камчев. Платен бил и парфем од 800 евра кој и го купил на Катица Јанева.

Целата анализа на „А1он“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.