Вчера во македонското Собрание СДСМ беше против смена на специјалната обвинителка Катица Јанева која веќе неколку недели е во притвор. По ова стана јасно дека Јанева не лажела кога во јуни рече дека не може да биде сменета.

Од каде таа знаела како СДСМ ќе гласа за да не ја смени останува мистерија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.