Секој момент се очекува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева да биде спроведена во Кривичниот суд. Таа беше спроведена до СЈО, од каде е одземен нејзиниот компјутер. По ова се очекува да биде изведена пред истражен судија.

Катица Јанева попладнево е приведена по барање на Јавното обвинителство за нејзина инволвираност во случајот „Рекет“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.