Специјалната обвинителка Катица Јанева не пријавила во ОЈО дека некој го злоупотребува нејзиното име како што тврдеше на прес конференцијата, потврдиле за Алфа извори од истрагата.

-До овој момент специјалната обвинителка се нема јавено како пријавител, ни рекоа од ОЈО.

Катица Јанева на прес конференцијата, меѓу другото рече дека не само лицето Бојан Јовановски туку и многу други го злоупотребувале нејзиното име и презиме за различни цели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.