Во тек е рочиште за случајот „Рекет“, а во судницата се присутни двајцата бизнисмени Томе Главчев и Зоранчо Митровски, како и адвокатот Сашко Бошков кои се сведоци во „Рекет”.

При влегувањето во судницата Боки 13 и Катица Јанева си испратија ишарет. Боки 13 влезе со очила за сонце, по што првпат Катица Јанева му климна со главата и му се насмеа, а потоа Боки 13 ѝ возврати со насмевка.

Во случајот „Рекет“ обвинети се ексшефицата на СЈО, Катица Јанева и Бојан Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.