СЈО беше искористено само за промена на власта, без да даде конкретни резултати во искоренување на криминалот и корупцијата – оценува Биљал Касами во неделното интервју за Радио Слободна Европа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.