Билал Касами од БЕСА рече дека овие избори се одлична можност да се урне и последната алка од режимот а тоа е политичката партија ДУИ.

„Успеавме да го срушиме режимот, но свесни сме дека тој режим не падна целосно, односно едната алка, а тоа е ДУИ се уште остана и затоа оваа Коалиција ќе го даде последниот удар врз остатоците од режимот и државата и граѓаните конечно целосно да се ослободи од тој режим”,

рече Касами.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.