Претседателот на Движењето БЕСА, Билал Касами, нема да учествува на состанокот на лидерите на албанските партии што го свика лидерот на ДУИ, Али Ахмети, дознава ИНА. Касами нема да биде на масата, иако сè уште нема официјална одлука од партиските тела.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вчера ги покани на заедничка маса лидерите на албанските партии, Билал Касами, Зијадин Села, Африм Гаши и Мендух Тачи. Состанокот е предвиден да се одржи на годишнината од Охридскиот договор, во четврток, на 13 август со почеток во 12 часот, во хотелот „Парк“ во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.