Лидерот на Беса Биљал Касами, се залага за воведување двојазичност во приватните фирми поради тоа што дел од дипломираните Албанци не го владееле македонскиот јазик.

Дел од дипломираните Албанци не говорат македонски јазик, затоа приватните компании треба да спроведат двојазичност за да создадат еднакви услови при вработувањето на сите граѓани, изјави помалиот партнер во предизборната коалиција со СДСМ во емисијата „Клик плус“ на ТВ21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.