Кандидатот на Движењето Беса, за градоначалник на Тетово, Билал Касами во „Емисија 200“ на Алсат рече дека досегашната градоначалничка, Тетута Арифи, два мандата не успеала да ги реализира проектите и дадените ветувања.

„Секако дека два мандата Теута Арифи не успеа да ги реализира дадените проекти и ветувања, секогаш кога нема да ја каже вистината за булеварот ќе бидам должен да покажам дека еден од булеварите не е отворен по урбанистички план. Ние со консолидација на буџетот на општина Тетово ќе обезбедиме дополнителни средства за финансирање на проектите што ги нудам, ќе обезбедиме средства со проекти од владини фондови и меѓународни донатори. Гарантирам дека за сите проекти што ги ветив ќе се обезбедат доволно средства“, рече Касами.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.