Одговорност мора да има, многу скоро, реагира професорката Тања Каракамишева на веста дека Владата донесе одлука новите банкноти од 10 и 500 денари да се печатат со променето име.

Е ова е прав зорт! Вонредната состојба уште еднаш злоупотребена од страна на власта! Одговорност мора да има, многу скоро!!!, порача Каракамишева.

Претходно Владата ја искористи воведената вонредна состојба и издаде указ за испалта на заостанатите плати на вработените во некогашното СЈО.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.