Членот на Македонија во Венецијанската комисија, Тања Каракамишева го испрати на оценка Законот за јазици до амбасадите и до самата Комисија. Претходно, професорката го испрати на оценување и до Уставниот суд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.