Професори, академици, аналитичари, интелектуалци и слични, сте си поставиле ли прашање „со што вашата татковина заслужи да бидете волку незаинтересирани, апатични, а во вонредни ситуации и сурови кон неа?“, прашува професорката Тања Каракамишева.

Зошто во овие судбоносни моменти за нејзината и наша иднина никаде ве нема, зошто сте се напикале во глувчешките дупки каде седите со скрстени раце дури не пројде геноцидов кој и вам ви се прави?

Толку ли сте сите поткупени, уценети, исплашени од оваа насадена власт?

Толку ли не ја сакате мајката со која сте растеле, сте се школувале, сте се радувале?

НАВИСТИНА, НЕМА ДА ВИ ПРОСТАМ НА СИТЕ ШТО МОЖЕТЕ И ЗНАЕТЕ, А НЕ ПРЕЗЕМАТЕ НИШТО ДА ЈА СПАСИМЕ ТАТКОВИНАТА!

КОМФОРМИЗМОТ ШТО СТЕ ГО ОДБРАЛЕ Е ОДЛИКА НА СТРАШЛИВЦИ И КУКАВИЦИ!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.