Само неколку дена откако контроверзниот Красимир Каракачанов се пожали што во Македонија имало само српски, но не и бугарски телевизии , премиерот Зоран Заев му ја исполни и оваа желба.

Во договор со неговиот пратеник Владо Бучковски од први март на операторот Телеком ќе се гледа бугарската национална телевизија БТВ која секојднено ја навредува Македонија и Македонците.

Погледнете како Каракачанов бараше да се отвори бугарски медиум во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.