Да не се заборави, потсетува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, со фотографија од капиталната инвестиција на Владата на Заев во Штип.

Фотографијата, за жал, е од веста на денот за штипјани, за четврток, 21 јануари 2021 година.

Заев се фали изјавувајќи: Ние сме сериозна држава, имаме пари.

Добро, тогаш погледнете ги "капиталните инвестиции" на СДСМ.

Штип, јануари 2021 година.

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, 23 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.