Голема чест и моја лична гордост е да се биде кандидат за Градоначалник на општина Валандово, предложен од најголемата политичка партија ВМРО ДПМНЕ, вели Тони Узунов.

-Воедно со тоа уште поголеми се обврската и вербата во победа, изградена врз основа на конкретна визија за иднината, која ќе се гради со правилен распоред на приоритети и искористување на сите ресурси во насока на подобро општествено живеење. Со чесен пристап и работа, со искуство и знаење ќе покажеме како треба да ја развиваме нашата мала, но многу убава општина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.