По 50 отсто обработени гласови кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, води во Штип. Според податоците од партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ Јорданов има 6 996 гласа, а Сашко Николов од СДСМ има 4 550 гласа. На 50 отсто одбработени гласови Иван Јорданов води со 2 500 гласа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.