Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Левков од Кочани сподели видео на кое кандидатот на СДСМ за градоначалник во општината, Николчо Илијев се оградува од сопствената партија која ја поддржа неговата кандидатура.

Инаку Илијев сега е во трка за вториот свој мандат, но во дебатата на МРТ јавно истакна дека не е член на ниту една политичка партија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.