Кандидат за премиер на една од партиите е позитивен на корона вирусот, дознава „Вечер.мк“. Засега е непознато каде тој се заразил но за време на изборната кампања секојднено можеше да се сретне на митинзи и на средби со граѓани.

Покрај тоа, тој беше во контакт со многу актуелни политичари и функционери.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.