Кандидат за градоначалник во Прилеп вечерва, за време на изборен молк, држел партиски состанок. Според аудио снимка која се појави на социјалните мрежи. Според она што се слуша од видеото тој повикува машки да се заврши работата за да има поволен резултат. Наредбата е до 11 сите да излезат на гласање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.