Листата на пратеници кои гласаа за Законот за јавно обвинителство покажува дека Елизабета Канческа Милеска не го поддржа предлогот ниту на првото ниту на повтореното гласање.

Џевад Адеми од ДУИ, како и пратениците од коалицијата на СДСМ Лилјана Поповска, Самка Ибраимовски и Амди Бајрам првично беа регистирани дека не гласале. Но потоа тие беа „за“ при повтореното изјаснување.

Листа од повтореното гласање:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.