Ова е Васил Камчев од Кавадарци, координатор на стечајците. Васил раскажува како биле излажани за да излезат на протести во 2016 и што се лажно им било ветувано, стои во описот на видеото кое кружи на социјалните мрежи.

Камчев воедно е еден од оние кои револтирани од лагите на СДСМ, за кои како што вели се ненародна партија, запали се што има од СДСМ, капа, шал, маица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.