Денеска за настаните од „27 април“ сведочеше поранешниот пратеник од Валандово, Ѓоко Камчев. Тој истакна дека како тогашен пратеник бил член на повеќе групи поврзани со општинскиот комитет и Собранието.

На прашањето на адвокатите дали во нив се дискутирало за нередите тој рече дека не.

-За „27 април“ воопшто немаше таква комуникација ниту пак имав некаква насока или комуникација со Спиро Ристовски и Миле Јанакиевски-рече Камчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.