Излегува дека Специјалното јавно обвинителство служело да се сруши ВМРО-ДПМНЕ, реагира универзитетскиот професор Гордан Калајџиев, сподер кој наместо да се затвори, требаше да се избере ново обвинителство.

Секако мандатот на Јанева истекуваше, требаше да се избере нов шеф. Требаше барем да се проба, а мислам дека партиите ќе се усогласеа за некој кандидат. Но за жал акцијата беше да се сруши СЈО, бидејќи излегува дека само служело да се сруши ВМРО-ДПМНЕ, реагира професоро во изјава за „Фокус“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.