Универзитетскиот професор Гордан Калајџиев на вечерашната емисија на Канал 5 телевизија на прашањето дали Ременски треба да си даде оставка, одговори дека очекувал оставки и по пропастот на евроинтеграциите.

Очекував оставки од некои министри: за правда, надворешни работи, евроинтеграции, и од премиерот, затоа што станува збор за сериозни ветувања за коишто ние многу дадовме неволно, мислевме дека таа жртва вреди.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.