Јавноста и денеска се потсмева на забраната од страна на Љупчо Николовски од СДСМ, кој со допис на сите функционери им забранува со партиска директива да одат по кафеани, да постираат фотографии од таму и „одговорно“ да се однесуваат до 12 април.

На „Фејсбук“ прашање за забраната постави и универзитетскиот професор Гордан Калајџиев.

Дали забраната за фотографирање по кафеани и сл. важи само за членови на СДСМ или и за симпатизери и треба ли наназад да се бришат вакви фотки?, прашува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.