На Фејсбук страницата „Бојкотирам,Апаана“ се појави видео со сите изјави на лидерот на СДСМ поврзано со случајот Рекет“. Во него Заев тврди дека не го познава адвокатот Димишков, што по новата бомба се покажа дека не е вистина.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.