На социјалните мрежи се појави видео од говор на Зоран Заев од 2011 година кога Шекеринска го дожувеа највисокиот пораз како лидер на СДСМ.

Збогум Радо, и запамти, Каменот од блиску паѓа-стои во коментирите.

 

И шаком и капом и главом, со се што имам знам и умеам застанувам зад идинот македонски премиер Радмила Шекеринска-говореше Заев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.