Во своето сведочење на денешното рочиште за „Рекет“, Јордан Камчев раскажа за случката кога неговата сопруга Ана, заедно со обвинетиот Зоки Милевски – Кичеец отишле во домот на Бојан Јовановски во Орман, за да разговаат за случајот кој СЈО го водел против нејзниот сопруг.

Камчев нагласи дека во тој момент бил во притвор, но оти неговата сопруга му кажала дека таму била и тогаш специјалната обвинителка Катица Јанева, која преку Боки побарала пари.

Ана му раскажала дека по нив во куќата дошол и Дејан Панделески и оти тоа наликувало како во берберница

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.